Hentinen Cup 2015

Piaty ročník Hentinen Cupu sa po prvý krát presunul do Nitry z Nových Zámkov. Spolu v dvadsiatich stretnutiach súperilo o pohár 8 amatérskych tímov z okolia Nových Zámkov, Nitry, Novej Bani, Bánoviec nad Bebravou, Galanty a Banskej Bystrice.

Turnaj amatérov s hviezdami

Priebeh Hentinen Cupu sprevádzal krst hokejového brandu Puck United, ktorý spoločne s podujatím uviedla na trh firma Puck United Europe, s.r.o. zaoberajúca sa budovaním hokejových centier, umelého ľadu, predajom hokejových pomôcok, predajom zaujímavých vecí pre zberateľov a hokejovej výstroje na území Európskej únie. Výnimočnosť turnaja ocenili najmä amatérski hráči pomiešaní s profesionálmi a legendami na jednom ľade. Šikovnosť majstra sveta Mareka Urama, nestarnúcich legiend Ľubomíra Kolníka a Ivana Hrtúsa, či mladých aktívnych hráčov Andreja Kudrnu, Mareka Slováka a Ivana Švarného bolo na ľade cítiť od prvého buly. Tím z Galanty prišiel podporiť Roman Tvrdoň. Páni hokejisti okrem veľkého prehľadu a snahy zatraktívniť hru pre amatérov prezentovali svojim prístupom a vecnými radami najmä priateľskú myšlienku Puck United a celého turnaja „Staráme sa o všetkých, ktorí milujú hokej!“ Bez ohľadu na dosiahnuté úspechy v hokejovom svete sa hralo srdcom, pre zábavu ale hlavne bez zranení a šarvátok a preto usporiadatelia Tomáš Hentek a Jano Vereš vyhodnotili tento ročník za najúspešnejší v doterajšej histórii.

Súťaž zručností

Účastníci Hentinen Cupu mali v nedeľu okrem zápasového tempa možnosť porovnať aj svoje zručnosti s profesionálmi a to v 4 disciplínach za použitia tréningových pomôcok pre moderný hokej, ktorý sponzorovala firma Puck United Europe. Výzvu porovnať sa v presnosti, sile strely, rýchlosti pri vedení puku či nájazdoch na brankára prijali legendy Jozef Stümpel, Marek Uram, Peter Ölvecký, Ľubomír Kolník, Ičo Hrtús, Juraj Štefanka a Andrej Kudrna. Neobvyklá súťaž pripomínajúca zámorské all stars vystúpenia bola zaujímavým spestrením nielen pre amatérov ale aj pre profesionálov, ktorým sa veríme súťaž páčila a týmto im patrí vďaka za ich účasť.

Víťazom sa stala Banská Bystrica

Hentinen Cup obhájil tento rok tím Amaterix Banská Bystrica, keď vo finále porazil Galantu. Tretie miesto patrí tímu HK Maňa. V budúcnosti sa do harmonogramu Hentinen Cupu plánujú okrem hokejových legiend zaradiť ďalšie novinky. Už teraz prejavili o účasť na akcií záujem zahraničné amatérske tímy, čo by mohlo rozmer turnaja posunúť na ďalšiu úroveň.

Galéria